Više javno tužilaštvo u Beogradu saopćilo je da je nakon protesta “15. za 15”, održanog u subotu, privedeno 19 osoba zbog kršenja Zakona o javnom redu i miru.
Zadržavanje do 48 sati određen je Ž. M. (50), koji je osumnjičen za izazivanje opće opasnosti nakon što je vozilom naletio na grupu studenata, pri čemu su tri osobe povrijeđene.
Pored ovog incidenta, privedene su osobe zbog različitih prekršaja, uključujući prijetnje bombama, gađanje studenata kamenicama i loptama, nošenje noževa i petardi, te oštećenje imovine i nasilje prema policiji. Također, policija je zadužena za identifikaciju osoba koje su nakon protesta napale jednu osobu na Trgu Nikole Pašića, što će biti procesuirano zbog nasilničkog ponašanja.