Capcom je otkrio da je Resident Evil 4 Remake imao veoma dobar start jer je igra prodala više od tri miliona kopija nakon samo dva dana od lansiranja.
To znači da je Resident Evil 4 imao najbolje lansiranje od bilo kjer RE remakea, jer je Resident Evil 2 isporučio samo tri miliona kopija u toku prve sedmice, a Resident Evil 3 je došao do 3.9 miliona nakon godinu i po dana na tržištu.
Capcom je igru neko vrijeme najavljivao, a interesovanje je iz sedmice u sedmicu raslo, i to ne samo zato što se ova igra smatra za jednu od najboljih svih vremena. Izdavač je pred izlazak izbacio specijalni Resident Evil 4 demo, a obećali su i besplatni DLC.
Pored svih najava, datamajneri su otkrili kod u Resident Evil 4 koji sugeriše da će dodatni sadržaj (Ada Wong Separate Ways) također uskoro stići, ali ovo još uvijek nisu zvanične informacije.