Nogometaši zagrebačkog Dinama nastavili su pripreme za novu sezonu remijem protiv slovenačkog Primorja (1:1), što je još jednom naglasilo da tim Marija Kovačevića ima još mnogo posla prije otvaranja prvenstva protiv Osijeka.
Novi trener “Modrih”, koji će za tri sedmice debitovati na klupi u službenom meču, poručio je nakon susreta da je susret ispunio svrhu, ali i pokazao određene slabosti.
„Odigrali smo pet pripremnih utakmica, iza nas je puno treninga, a Primorju je ovo bila generalka. Naša ideja bila je igrati čvrsto i ne primiti pogodak, ali to, nažalost, nije uspjelo“, rekao je Kovačević.
Osim problema u defanzivi, Dinamo nije uspio ozbiljnije zaprijetiti protivničkom golu, što otvara pitanje kreativnosti u ofanzivnom dijelu igre.
„Vidio se umor kod igrača, vjerovatno više mentalni. Nismo imali dovoljno kvalitete da stvorimo više šansi, a protiv ekipa poput Primorja moramo zabiti više golova“, dodao je Kovačević.
Za razliku od ranijih utakmica u pripremnom ciklusu, ovaj put trener nije napravio kompletnu izmjenu postave na poluvremenu, već je u nastavku uveo šest novih igrača. Među njima se istakao Gonzalo Villar, novo pojačanje koje je ostavilo najbolji dojam.
„Villar je sjajan. Svakim danom je fizički sve spremniji, a njegovo fudbalsko znanje nikada nije bilo upitno. Bit će veliko pojačanje za nas“, naglasio je Kovačević.
Dinamo ima još nešto vremena da se uigra i ispravi nedostatke prije početka prvenstva, ali remi protiv slabijeg protivnika jasno pokazuje da Kovačevićev tim još nije na željenom nivou. Navijači, s visokim očekivanjima kao i svake godine, s nestrpljenjem prate razvoj situacije u Maksimiru.