BORBA ZA HLJEB OD SEDAM KORA

Rudari odblokirali saobraćajnicu, štrajk se nastavlja

Rudari zenica ss

Zenički rudari su odblokirali raskrsnicu na magistralnom putu M-17 u mjestu Perin han kod Zenice, ali se radnički neposluh u Rudnicima mrkog uglja Zenica nastavlja, potvrdio je predsjednik Sindikata RMU Zenica Elvedin Avdić.

Rudari su organizovali proteste i u jednom trenutku probili policijski kordon i blokirali magistralni put. Nakon trosatne blokade povukli su se.

Avdić je kazao da ne žele praviti smetnju u odvijanju saobraćaja, a da će tokom vikenda Samostalni sindikat radnika rudnika Federacije BiH odlučiti o narednim potezima.

Gradska uprava Grada Zenica nije se oglasila po pitanju jučer usvojenih zaključaka Gradskog vijeća Zenica, dodao je predsjednik Samostalnog sindikata radnika rudnika FBiH Sinan Husić.

Husić kaže kako su dobili informaciju da Gradska uprava Zenice neće napraviti kompromis.

''Ono što se nama predstavilo, od strane EPBiH i RMU Zenica, oni su bili spremni da postupe, u skladu sa zaključcima Gradskog vijeća Zenice, potpisivanju sporazuma sa Gradskom upravom Zenica. Na terenu imamo stanje koje je nepromijenjeno pa ćemo vidjeti šta i kako dalje'', kazao je Husić.

Poručio je da zenički rudari neće obnoviti proizvodnju sve dok im se ne isplate plaća i topli obrok.

Rudari za 4. april najavljuju mogućnost organiziranja novog štrajka upozorenja u svim rudnicima iz Koncerna Elektroprivreda BiH.


Znate više o temi ili prijavi grešku