POSTEPENI NASTAVAK RADA

SAD ponovo otvara ambasadu u Kuvajtu nakon iranskih napada

Marco rubio 1

Američka ambasada u Kuvajtu ponovo je otvorena u srijedu, nekoliko mjeseci nakon što je zatvorena u martu zbog iranskih napada.

Ponovno otvaranje poklopilo se s posjetom američkog državnog sekretara Marca Rubia, koji je u regiji na razgovorima sa saveznicima o okončanju rata u Iranu.

Postepeni nastavak rada

Glasnogovornik State Departmenta rekao je da će ambasada u Kuvajtu odmah nastaviti pružanje hitnih usluga američkim građanima, dok će se ostale usluge uvoditi postepeno.

Simbolična ceremonija i pozadina zatvaranja

Državni sekretar Rubio prisustvovao je ceremoniji podizanja zastave u ambasadi. "Američka zastava, simbol slobode, jedinstva i mira, sada se ponosno vijori iznad Kuvajta još jednom. Kuvajt je nezamjenjiv partner u osiguravanju regionalne sigurnosti i stabilnosti", objavio je na društvenim mrežama nakon ceremonije.

Stejt department je u martu suspendovao ambasade u Kuvajtu i Saudijskoj Arabiji nakon što su iranski dronovi ciljali diplomatske misije. Ovi napadi su uslijedili kao odgovor na američko-izraelske napade na Iran.


Znate više o temi ili prijavi grešku