Centralna komanda Sjedinjenih Američkih Država najavila je dolazak borbenih aviona F-22 u regiju Bliskog istoka kao dio strateških premještaja američkih snaga.
Ovi avioni su raspoređeni kako bi odgovorili na prijetnje koje dolaze iz Irana i njegovih savezničkih grupa. Ova odluka dolazi u svjetlu mogućeg napada Irana i Hezbolaha na Izrael.
Pored aviona, SAD će zadržati nosač aviona u regiji, pri čemu će USS Abraham Lincoln zamijeniti USS Theodore Roosevelt u Omanskom zaljevu.