Nakon incidenta koji se dogodio sinoć u Diviču kod Zvornika, kad je policija navijačima koji su slavili trijumf Reprezentacije BiH na Svjetskom prvenstvu zabranila veselje, oglasio se zastupnik u Narodnoj skupštini Republike Srpske Ramiz Salkić.
Kako navodi u svojoj objavi na društvenim mrežama, policija u Zvorniku sprečavanjem slobode kretanja i dugim cijevima, kako je navedeno u nekim objavama, ne može promijeniti osjećanja koja građani imaju prema svojoj domovini Bosni i Hercegovini.
Podsjećam pripadnike Policijske uprave Zvornik da žive i rade u Bosni i Hercegovini, bez obzira na to što im možda neko govori drugačije, što pojedinci mogu imati lična uvjerenja ili nositi određene frustracije.
Njihova je zakonska i profesionalna obaveza da jednako poštuju i štite sve građane, pa tako i one koji na dostojanstven način slave sportske uspjehe Bosne i Hercegovine.
Zabrana kretanja ili ograničavanje slobode građana samo zbog činjenice da obilježavaju uspjeh svoje domovine neprihvatljivo je i zaslužuje svaku osudu - piše on.
Dodaje da takvo postupanje ne doprinosi povjerenju građana u institucije, već dodatno jača osjećaj da policija ne postupa jednako prema svima.
Očekujemo da Policijska uprava Zvornik obavijesti javnost o razlozima i pravnom osnovu ovakvog postupanja, kako bi se otklonile sve sumnje i osigurala puna transparentnost u radu institucija koje su dužne služiti svim građanima podjednako - poručio je Salkić.