Na Trgu heroja u općini Novo Sarajevo danas, 25. augusta, obilježena je 33. godišnjica stradanja šest sugrađana, među kojima su bila i dvoje djece.
Cvijeće na mjestu pogibije položili su gradonačelnik Samir Avdić, njegova zamjenica Mirela Džehverović, predsjedavajući Gradskog vijeća Alen Girt i dopredsjedavajući Emir Bićo, u ime Grada Sarajeva.
Tog 25. augusta 1992. godine, tokom granatiranja, u neboderu na Trgu heroja stradala je trogodišnja Mirza Hožbo i petogodišnja Mirela Hožbo, njihov djed Abid Rondić, nana Kimeta Rondić, tetka Alma Rondić, te komšinica Jelena Vasko. Ta porodična tragedija ostala je duboko urezana u sjećanje grada.
Povodom ovog tužnog datuma, počast su odali i predstavnici Općine Novo Sarajevo, porodice žrtava, te članovi Udruženja roditelja ubijene djece opkoljenog Sarajeva 1992.-1995.
– Drage naše komšije, naši ubijeni sugrađani, djeco draga… neka vam je laka zemlja bosanska – poručeno je s mjesta događaja, podsjećajući na važnost sjećanja i odavanja počasti nevino stradalima.