Veliko slavlje nakon pobjede fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine nad Katarom, koja je Zmajevima donijela prolazak u nokaut fazu Svjetskog prvenstva, prema tvrdnjama jedne Sarajke pretvorilo se u neprijatno iskustvo.
Naime, obratila se žena koja navodi da je nakon utakmice, zajedno sa svojom majkom, doživjela napad dok su se automobilom kretale područjem Istočnog Sarajeva.
Prema njenim riječima, zbog velikih gužvi odlučile su promijeniti rutu i izbjeći najopterećenije dijelove grada, ali ih je na putu prema Lukavici dočekala situacija koju nisu očekivale.
Vožnja završila oštećenim automobilom
Kako tvrdi sagovornica, problem je nastao na glavnoj saobraćajnici, gdje je njihov automobil, prema njenim navodima, bio meta kamenovanja.
„Na glavnoj cesti naše vozilo je kamenovano. Na automobilu je nastala velika materijalna šteta, a nas dvije smo doživjele veliki strah. Nismo se smjele zaustaviti na mjestu događaja, već smo odmah otišle u policijsku stanicu kako bismo prijavile napad“ ispričala je.
Navodi da su zbog straha nastavile vožnju i slučaj prijavile policiji, a fotografije koje su dostavljene prikazuju oštećenja na vozilu, uključujući razbijeno vjetrobransko staklo i oštećenja na haubi.
Umjesto pomoći, uslijedila nova situacija
Prema njenoj priči, nakon dolaska u Policijsku stanicu Istočno Sarajevo očekivala je postupanje nadležnih službi i evidentiranje nastale štete.
„Policijski službenici nisu izvršili fotografisanje niti evidentiranje štete ispred stanice, nego smo narednog dana morale ponovo doći u MUP kako bi se to uradilo. Umjesto da dobijemo zaštitu, meni je u 1:40 sati izdat prekršajni nalog u iznosu od 100 KM zbog isticanja zastave s ljiljanima,“ navodi ona.
Istakla je da je zastava ostala kod nje i da joj nije oduzeta.
„Zastavu mi nisu oduzeli jer im je nisam dala“, kazala je.