Generalna direktorica Kliničkog centra Univerziteta u Sarajevu Sebija Izetbegović večeras je gostujući na Hayat televiziji, uživo u programu, pokazala indekse koje posjeduje.
“Prvi napad je krenuo od mog nekadašnjeg mentora dr. Asima Kurjaka. Odbranu doktorske teze imala sam u Sarajevu pred više od 300 ljudi u velikom afmiteatru. Svi su svjedočili tome da mi je bio mentor. Pronašla se originalna dokumentacija na Medicinskom fakultetu. Onda se doktor vratio iz amnezije i rekao da je bio mentor u Sarajevu, a ne u Zagrebu”, kazala je Izetbegović.
Osim prof. dr. Srećka Šimića, kako je pojasnila, svi njeni mentori su živi.
“Prepostavljam da se ljudi ustežu i boje. Vide da hajka koja je krenula prema meni može biti na njih prenesena”, rekla je generalna direktorica KCUS-a.
Naglasila je kako su njeni indeksi kod advokata, ali ih je ipak donijela u studio i pokazala uživo u programu.
“Ovo je Indeks koji dokazuje da sam završila Medicinski fakultet. Dokazuje da sam napravila pauzu od 4 godine, onda postidplomski indeks i treći sa Sveučilišta u Zagrebu. Sve je upisano i ovjereno”, kazala je Izetbegović.
Podsjećanja radi, posebna Komisija Senata Univerziteta u Sarajevu nedavno je završila posao u vezi s utvrđivanjem činjenica u pogledu validnosti diplome postdiplomskih studija Sebije Izetbegović. Detalji i zaključci koje je komisija donijela još nisu službeno objavljeni. Pojedini mediji objavili su informaciju da je komisija zatražila da se diploma poništi, jer Izetbegović nije dostavila potrebnu dokumentaciju.