MILORAD DODIK

SNSD će i u narednih 25 godina pobjeđivati na izborima

Milorad Dodik
Foto © Twitter

Predsjednik SNSD-a Milorad Dodik rekao je večeras da je SNSD dao nesumnjiv doprinos razvoju opštine Čelinac i da je politička opcija koja može da obezbijedi kontinuitet tog razvoja i sigurnost kada je riječ o standardu građana.

"Čelinac danas izgleda drugačije zahvaljujući radu naših ljudi i timova", rekao je Dodik novinarima u Čelincu, gdje prisustvuje obilježavanju 25 godina rada Opštinskog odbora SNSD-a.

Dodik je rekao da SNSD u Čelincu rješava probleme komunalne infrastrukture, te podsjetio da su u ovoj lokalnoj zajednici izgrađene škole, sportske dvorane, vodovod, kanalizacija, novi hram i most "Srbija".

"Sve to je obilježilo ovaj period", rekao je Dodik koji je zahvalio članstvu u Čelincu i poručio da idu dalje u nove pobjede.

Dodik je rekao da će SNSD i u narednih 25 godina pobjeđivati na izborima.

On je izjavio je večeras da RS neće voditi rat, već će se strpljivo i polako razdružiti u BiH.

Dodik je rekao da je secesija nešto što služi za plašenje političke djece po svijetu, navodeći da ona nikada RS nije bila na dnevnom redu, već mirno razdruživanje.

– Mirno razdruživanje polako ide, htio to neko da vidi ili ne. BiH nikada nije bila više podijeljena nego danas i jednog dana će se to samo verifikovati. Treba imati samo strpljenja i to raditi – rekao je Dodik novinarima u Čelincu.

Dodik je rekao da secesija znači i rat i dodao da Republika Srpska neće voditi rat, već će se strpljivo i polako razdružiti u BiH.

On je istakao da je Kristijan Šmit nelegalan i nepriznat od Republike Srpske, jer nema formalno imenovanje i nije nikakav visoki predstavnik, te da je sve što je radio nakaradno i sve čini na štetu zemlje koju predstavlja i njene vlade.

Komentarišući izjavu Šmita da se političari u Republici Srpskoj nisu odrekli secesionističke politike i da on ne može praviti kompromise po pitanju Dejtonskog sporazuma, Dodik je rekao da je Šmit došao ovdje nelegalno da iskreira situaciju opšte i globalne krivice, prije svega Republike Srpske.

– Šmit ovo radi kako bi završio za muslimane poslove i očekivanja da razvlasti Republiku Srpsku od njene javne imovine i da to koncentriše na nivou BiH – istakao je Dodik.

Dodik je rekao da Šmit i da jeste visoki predstavnik nema pravo da radi ovo šta radi.

– Šmit se šepuri po Sarajevu i vidimo da mu treba posebna doza hrabrosti kako bi došao i do nekih u Republici Srpskoj. Drago mi je što je opozicija u Srpskoj shvatila da Šmit nije visoki predstavnik – rekao je Dodik.

On je naveo da su u SNSD upamtili da je opozicija od Šmita tražila da ga smijeni kako bi oni bili na vlasti, ističući da ta njihova sinergija neće prestati bez obzira što opozicija smatra da nema Šmita, ali u to ne treba vjerovati.

– Treba vjerovati SNSD i koaliciji na vlasti jer smo svi pokazali da u teškim okolnostima nismo spremni ni milimetra da popustimo u odbrani Srpske i njenih prava – istakao je Dodik.

Predsjednik Srpske je podsjetio da su svi visoki predstavnici u BiH od Pedija Ešdauna, Volfganga Petriča i Karlosa Vestendorpa, imali na meti Republiku Srpsku.


Znate više o temi ili prijavi grešku