Predsjednik Sindikata rudara "Trepča" Ibrahim Jonuzi saopštio je da je svih 40 rudara spašeno, nakon što su 15 sati bili zarobljeni u rudniku, javlja Koha ditore.
Oko 40 rudara od jutros od tri sata bilo je zarobljeno u rudniku Stari trg Rudarsko-metalurškog kombinata Trepča, blizu Mitrovice, zbog strujnog kvara zbog čega lift nije bio u funkciji.
Ovo rudarsko okno nalazi se oko 900 metara ispod zemlje.
Prema njegovim riječima, na mjestu su sve vrijeme bili i pripadnici Policije Kosova, čelnici Trepče, ekipe hitne pomoći i mobilne ekipe za izvlačenje zarobljenih rudara.
Kako je rekao Jonuzi, na kraju su rudari izvučeni "alternativnim putevima".