Premijer Milojko Spajić je 23. jula Skupštini Crne Gore predložio rekonstrukciju Vlade koja bi, ako je parlament usvoji, uključivala stranke proruskog Demokratskog fronta (DF) i Bošnjačku stranku (BS).
Spajić je u obraćanju poslanicima istakao da je Crna Gora trenutno najpomirenija u svojoj historiji.
"Ova Vlada garant je stabilnosti i zrelosti. Pokazatelj smo kako Srbi i Albanci, Srbi i Bošnjaci, Srbi i Crnogorci - svi mogu zajednički da žive i rade. Bićemo svjetionik za čitav Balkan", naveo je premijer.
Poslanik opozicione Demokratske partije socijalista Andrija Nikolić je poručio da je ovo Vlada kojom se upravlja iz Moskve i Beograda.
"Glava i mozak su u Moskvi. Šef ove Vlade je Andrija Mandić i zato u njoj nema nacionalnih Crnogoraca".
Naime, prijedlog premijera Milojka Spajića stranke bivšeg proruskog DF-a dobiće dva potpredsjednička i tri ministarska mjesta.
Ovo je prva rekonstrukcija Spajićeve Vlade formirane krajem oktobra prošle godine sa 46 glasova od 81 koliko parlament ima poslanika.