Na stadionima u Bosni i Hercegovini, govor mržnje postao je učestala pojava, izražena kroz skandiranja, transparente i grafite.
Na Gradskom stadionu u Banjoj Luci, pored ulaza za gostujuće navijače, mogu se primijetiti uvredljivi natpisi i grafiti, koji su neprihvatljivi u sportskom okruženju.
Jedan od najupečatljivijih grafita nosi ime Ratka Mladića uz poruku “Smrt gostima”, što je uvredljivo za sve posjetitelje.
Ovakvi natpisi stvaraju negativnu atmosferu i ne bi trebali imati mjesto na sportskim događajima. Ovaj sramotni prizor dočekat će i navijače Željezničara, koji večeras dolaze podržati svoj tim u utakmici protiv Borca, zakazanoj za 19:45 sati.