Suđenje za strašno ubistvo Saše Kulišića ulazi u svoju ključnu fazu, a pred sudom će se naći brojni svjedoci, obiman dokazni materijal i stručni vještaci koji će razjasniti sve okolnosti ovog zločina.
Za ubistvo Saše Kulišića optuženi su njegova supruga Andrea Kajganić i njen ljubavnik Dražen Lazarević.
Među svjedocima su i dvije Kulišićeve kćerke, od kojih će jedna svjedočiti iz vaspitno-popravnog doma, jer se protiv nje vodi istraga zbog saučesništva u ubistvu. Iako maloljetna, svjedočiće pod posebnim okolnostima. Njena polusestra, Tamara Kulišić, koja je oštećena u ovom slučaju, na svjedočenje će doći iz pritvora, jer je uhapšena zbog sumnje da je bila umiješana u trgovinu drogom.
Tužilaštvo planira prezentirati obiman dokazni materijal tokom najmanje pet dana, uključujući subjektivne i objektivne dokaze, a očekuje se da će tokom suđenja biti saslušano mnogo svjedoka, među kojima su i roditelji ubijenog Kulišića. U sudnici je došlo do emotivnih trenutaka, jer je majka ubijenog Saše nazvala optužene “životinjama” prilikom njihovog ulaska u sudnicu.
Ovaj slučaj, koji je šokirao cijeli region, izazvao je posebnu pažnju zbog brutalnosti ubistva, a svi akteri, uključujući odbranu i optužbu, spremni su na intenzivan rad, jer se suđenje mora ubrzati. Svake sedmice biće održano novo ročište, kako bi se osigurao pravičan postupak.
Prema optužnici, Saša Kulišić je, nakon što je bio omamljen tabletama, brutalno napadnut, vezan, a zatim odveden na obližnje izletište gdje su mu nanesene smrtonosne povrede nožem. Ubistvo, koje je šokiralo Doboj i okolinu, posebno je dramatično jer je u njemu bila umiješana maloljetna kćerka, čime je ovaj zločin stekao posebnu pažnju javnosti.