Kantonalni sud u Sarajevu ukinuo je pritvor bivšem direktoru Sarajevo-šuma Nerminu Demiroviću, koji je osumnjičen za zloupotrebu položaja ili ovlasti u predmetu povezanom sa sistemskom korupcijom.
Umjesto pritvora, sud je odredio mjere zabrane, uključujući napuštanje Ilijaša i Bosne i Hercegovine te obavezno javljanje MUP-u Kantona Sarajevo. Demirović ne smije napuštati svoj dom bez odobrenja Suda, niti obavljati bilo kakve poslovne aktivnosti u Sarajevo-šumama.
Ove mjere uključuju zabranu kontakta s osumnjičenima iz istog predmeta, kao i sa zaposlenicima Sarajevo-šuma. Zabrane ostaju na snazi dok postoji potreba, a najduže do pravosnažnosti presude.