BIH

Suljagić: U RS-u se stavlja meta na čelo ljudima nakon izvještaja o negiranju genocida

Emir Suljagic fena s
Foto © Emir Suljagić/Fena

Emir Suljagić, direktor Memorijalnog centra Srebrenica-Potočari, oglasio se da upozori na opasna dešavanja u Republici Srpskoj, nakon objave Izvještaja o negiranju genocida u Srebrenici.

“Nakon što je Izvještaj o negiranju genocida u Srebrenici objavljen u 372 medijska izvještaja u cijelom regionu jučer, danas kreće odmazda.

Kroz režimske medije u RS-u se stavlja meta na čelo ljudima koji su uključeni u izradu Izvještaja“, objavio je Suljagić na svom profilu na Twitteru.

Treću godinu zaredom Memorijalni centar Srebrenica je objavio istraživački dokument „Izvještaj o negiranju genocida u Srebrenici 2023“ koji je zabilježio 90 slučajeva negiranja genocida u Srebrenici u periodu od maja 2022. do maja 2023. godine.

Izvještaj obuhvata objave medija na internetu i izjave javnih ličnosti u Bosni i Hercegovini, Hrvatskoj, Srbiji i Crnoj Gori koje negiraju, minimiziraju, relativiziraju, ili na drugi način izvrću činjenice o genocidu u Srebrenici, navode iz Centra.

Prema Izvieštaju, istraživanja koja su provedena u 2023. godini ukazuju na to da su Milorad Dodik, predsjednik bh. entiteta Republika Srpska, Branimir Kojić, predsjednik Organizacije porodica zarobljenih i poginulih boraca i nestalih civila iz Srebrenice i Miodrag Linta, narodni poslanik u Narodnoj skupštini Republike Srbije i dalje glavni negatori genocida.

Pored Dodika, Kojića i Linte, među negatorima su se našli i tabloidi iz Srbije (Informer i Alo), Radovan Kovačević, delegat u Domu naroda Parlamentarne skupštine BiH i potparol SNSD-a, kao i Nenad Kecmanović, penzionisani profesor i bivši savjetnik Milorada Dodika.

Iz MC Srebrenica navode da je predsjednik Hrvatske Zoran Milanović novo ime koje se pridružilo ovom sramotnom spisku

Ovaj sadržaj vam se ne prikazuje jer ste onemogućili Embed kolačiće


Znate više o temi ili prijavi grešku