Međunarodni aerodrom Sarajevo od početka ljetne sezone bilježi veliki broj putnika, jučer u poslijepodnevnim satima vladala je nezapamćena gužva po visokim temperaturama zraka.
Putnici su negodovali jer čekanje na pasoškoj kontroli traje duže od sat vremena jer su tri leta zakazana u isto vrijeme, a putnici potom stoje na pisti na suncu na 40 stepeni.
Riječ je o letovima za Rijad, Kuvajt i Beč.
Za takve slike iz Sarajeva načelni Općine Novi Grad i lider Stranke za BiH Semir Efendić pronašao je „krivca“.
-Od osam kućica pasoške kontrole na Međunarodnom aerodromu Sarajevo, granični policajci su u 2-3 kućice, dok su ostale kućice prazne u sred ljeta i na vrhuncu turističke sezone! To naravno nije slučajno. Direktor Granične policije BiH je kadar HDZ-a.
Međunarodni aerodrom Mostar kojim također odavno rukovodi HDZ ima dva putnika godišnje, poručio je Efendić.