Jedno dijete je poginulo, sedmero djece i jedan muškarac su povrijeđeni u teškoj saobraćajnoj nesreći koja se dogodila na auto-putu Novi Sad – Beograd jutros poslije tri sata.
Noćas u 3 i 32, na autoputu Novi Sad – Beograd, poslije naplatne rampe u pravcu ka Beogradu, došlo je do teške saobraćajne nesreće kada je kombi sletio s kolovoza, probio zaštitnu ogradu i upao u kanal.
Na lice mjesta upućene su tri ekipe hitne pomoći koje su intervenisale po najvišem stepenu hitnosti. Jedno dijete rođeno 2009. godine preminulo je na licu mjesta od posljedica povreda zadobijenih u nesreći. Još sedmero djece, uzrasta od 2009. do 2012. godine, zadobilo je teške povrede, i oni su prevezeni u Dečiju bolnicu u Novom Sadu.
Teško je povrijeđen i vozač kombija, koji je sa politraumama prevezen u Urgentni centar Kliničkog centra Vojvodine, potvrđeno je u Zavodu za urgentnu medicinu.
Djeca se vraćala sa sportskog takmičenja
Prema dosadašnjim informacijama, iz za sada neutvrđenih razloga došlo je do prevrtanja kombi vozila marke „opel vivaro“, beogradskih registarskih oznaka, kojim je upravljao S. S. (1982). U vozilu se nalazilo osmoro maloljetnih putnika uzrasta od 13 do 16 godina, koji su članovi džudo kluba „Partizan“ iz Beograda i vraćali su se sa međunarodnog sportskog kampa i takmičenja u Azerbejdžanu.
Poznato stanje povrijeđene djece
Jedan dječak (16) u besvjesnom stanju prevezen je na dječju hirurgiju, dok su ostala djeca sa politraumama prebacivana na dječju hirurgiju i dječiju bolnicu.
Povrijeđeni dječaci su uzrasta 13, 15 i 16 godina, a među povrijeđenima je i vozač kombija (43) koji je sa brojnim povredama prebačen u KC Vojvodine.
Kako saznajemo, jedno dijete ima povredu vratne kičme i u toku je transport za Beograd.
U nesreći kod Novog Sada poginuo je mladi džudista Partizana.
“Na državnom putu prvog A reda, u pravcu Novi Sad – Beograd, jutros oko 03.47 sati došlo je do saobraćajne nezgode u kojoj je jedna osoba poginula, a više osoba je povređeno.
Prema dosadašnjim informacijama, iz za sada neutvrđenih razloga došlo je do prevrtanja kombi vozila marke „opel vivaro“, beogradskih registarskih oznaka, kojim je upravljao S. S. (1982). U vozilu se nalazilo osmoro maloletnih putnika uzrasta od 13 do 16 godina, koji su članovi džudo kluba „Partizan“ iz Beograda i vraćali su se sa međunarodnog sportskog kampa i takmičenja u Azerbejdžanu.
Jedan maloletni putnik, star 16 godina, preminuo je na licu mesta, dok je osam osoba, među kojima i vozač, sa povredama različitog stepena, prevezeno u Klinički centar Vojvodine u Novom Sadu.
Alkotestiranjem je utvrđeno da vozač kombija nije bio pod dejstvom alkohola. Na mjestu događaja uviđaj je u toku, po nalogu nadležnog javnog tužioca.”