SPOMENIK JE IZGRAĐEN DONACIJAMA DOBRIH LJUDI

U Knežini otvoreno spomen-obilježje Halidu Bešliću

Knezak spomen halid beslic 872x556

Svečano je otvoreno spomen-obilježje Halidu Bešliću, pored Knežak izvora u Knežini.

Spomenik je izgrađen donacijama dobrih ljudi, najviše mještana Knežine i okolnih sela.

Prema informacijama organizatora i pokretača akcije Faruka Imamovića, Franjo Pašalića, donator i Halidov prijatelj je uplatio više od polovine potrebnog iznosa.

Inače, zgradnja spomen-obilježja koštala je preko 18 hiljada maraka.

U Knežni je bio i Halidov sin Dino koji nije krio emocije.

“Veliko hvala ljudima koji su ovo pokrenuli. Ogromna čast i ovo nam mnogo znači i hvala svima koji su došli da ovo isprate”, rekao je on.

Halid nikada nije zaboravio svoj rodni kraj kojeg je opjevao i često ga je posjećivao i on mu je bio izvor inspiracije.


Znate više o temi ili prijavi grešku