SRAMOTNO VRIJEĐANJE ŽRTAVA NAKON KOMEMORACIJE

U Srebrenici nakon ukopa žrtava genocida puštena pjesma Baje Malog Knindže: "Oj Alija, nisi više glavni..."

U Srebrenici sinoc pustane pjesme koje slave zlocin

Nekoliko sati nakon ukopa žrtava genocida, u Srebrenici se kod crkve začula se glasna muzika.

Radi se o skandaloznoj tradiciji slavlja uz Baju Malog Knindžu, gotovo svakog 11. jula.

“Sa Manjače poručuju vuci Selite se banjalučki Turci

Ne diraj nam Republiku Srpsku kupi prnje i beži u Tursku

Oj Alija, nisi više glavni pobedio narod pravoslavni”

Ova pjesma Baje Malog Knindže sinoć je puštena preko velikih zvučnika ispred pravoslavne crkve u Srebrenici, svega nekoliko sati nakon obilježavanja 30. godišnjice genocida nad Bošnjacima


Znate više o temi ili prijavi grešku