Nakon dvije godine, voda je ponovo stigla na stadion “Mlakve” u Bosanskom Novom, a svi u FK Sloboda nadaju se da šteta neće biti velika kao prošle godine.
Rijeka Una izlila se iz korita, poplavivši dijelove grada, a stadion “Mlakve” ponovo je najviše pogođen. Voda je prekrila određene dijelove terena, a u klubu strahuju da bi mogla oštetiti svlačionice.
Podsjetimo, 2023. godine poplava je uništila sav inventar na stadionu, što je onemogućilo klubu nastup u Prvoj ligi. Umjesto takmičenja, Sloboda se morala posvetiti sanaciji štete, da bi se ove godine konačno vratila na teren.
Svi u klubu sada s nestrpljenjem prate situaciju i nadaju se da posljednje padavine neće izazvati novu katastrofu.