Pošto je propala borba za ujedinjenje svih titula u teškoj kategoriji između Tysona Furyja i Oleksandra Usyka, Ukrajinac se okrenuo narednom protivniku i potvrdio da će to biti Daniel Dubois.
"Vjerovatno će biti borba krajem ljeta. Idem u Veliku Britaniju, jako volim tamo da se borim. Moja prva velika ostvarenja dogodila su se u Britaniji, a onda i prva pobjeda nad Anthonyjem Joshuom. Sviđa mi se to mjesto, navijači i uopće ljudi tamo“, rekao je Usyk.
Osvrnuo se Usyk i na propale pregovore s Furyjem, iako je Ukrajinac pristao na podjelu novca 70:30 posto u korist Furyja.
"Rekao je: ’70:30, ja sam kralj, sve je ovo zbog mene’. Nisam odgovorio na to, razumijem da je to mentalna igra. Kralj je kralj, a kralj ne mora da viče da je kralj. Fury se jako trudi da kopira velikog Muhammada Alija, ali kopija je vrlo loša“, rekao je Usyk.