Oleksandr Usyk, aktuelni prvak svijeta u boksu u teškoj kategoriji po tri verzije, govorio je ratu koji se vodi u njegovoj zemlji Ukrajini.
Kada je Rusija napala Ukrajinu, Usyk se pridružio teritorijalnoj odbrani, ali je poslije mjesec dana napustio vojnu jedinicu kako bi se spremao za revanš meča s Anthonyjem Joshuom u kojem je odbranio titulu.
"Nisam više bijesan u vezi rata, to je realnost. Znam da je suludo to što Rusija radi mojoj zemlji. Brinem se za svoju porodicu, za svog sina, svoju kćerku, svoju suprugu. Već praktično godinu ne živim s njima i to je problem za mene“, izjavio je Usyk.
Priznao je bokserski šampion da nije bio direktno na frontu.
"Nisam bio na prvoj liniji vatre. Vrlo brzo su mi svi i vojnici i nadređeni oficiri rekli da se vratim treninzima i da je to najbolji način da pomognem Ukrajini. Iako je situacija teška, ja se trudim da zbog svih ljudi u Ukrajini budem što bolji. Nadam se da će ovom ludilu uskoro doći kraj", istakao je Usyk.