Velež je u prvoj utakmici polufinala Kupa BiH, odigranoj na stadionu Rođeni u Mostaru, slavio protiv Željezničara s 1:0.
Krenulo je velikom prilikom za goste u 5. minuti, kada je Semir Štilić uposlio Santosa, koji je izašao pred Osmana Hadžikića, ali je golman domaćina bio uspješniji.
Dvije minute kasnije Velež je poveo. Nemanja Anđušić je sebi tražio prostor za šut, Tarik Šikalo je dobro pratio i iz dobre pozicije pogodio za 1:0.
Imali su gosti dobru priliku u 32. minuti, kada je Hadžikić ponovo dobro intervenisao poslije udarca Santosa.
Zaprijetio je i Velež u 35. minuti, ali je udarac glavom Nermina Haskića izblokiran.
Nastavak susreta donio je taktičko nadmudrivanje. Ništa se zanimljivo nije dešavalo, pa se ni rezultat nije mijenjao.
Revanš se igra 19. aprila na Grbavici.