Veliki požar koji je jučer zahvatio brdo Fortica kod Mostara ugašen je jutros oko šest sati nakon dugotrajne borbe, izvještavaju iz Profesionalne vatrogasne jedinice Mostar.
“Intervencija je bila izuzetno teška i iscrpljujuća, i želimo uputiti VELIKO HVALA svima koji su sudjelovali u gašenju ovog velikog požara. Osim vatrogascima iz PVJ Mostar koji su vodili akciju, posebna zahvala ide:
• DVD Buna
• DVD Polog
• DVD Gradskog područja Jugoistok Mostar-Blagaj
• FUCZ
• Klubu navijača ‘Red Army’ Mostar
• Gorskoj službi spašavanja Stanica Mostar
• ISS-Interventnoj spasilačkoj službi Mostar
• JP KOMUNALNO
• Svim mještanima naselja Mazoljice, Opine, Zalik…
Hvala vam na nesebičnoj pomoći i velika zahvalnost za sve vas!”, poručuju iz Profesionalne vatrogasne jedinice Mostar.
Podsjećamo, jučer su područje oko Mostara zahvatili brojni požari. Vatrogasne jedinice bile su raspoređene na požarištima na Fortici, u Malom Polju i naselju Baćevići. Požar na brdu Fortica izbio je jučer oko 12 sati, dok je grad zbog požara u Malom Polju bio prekriven dimom i pepelom.
Srećom, kuće nisu bile ugrožene, a gori trava i nisko raslinje. Ostali požari su ugašeni, dok su jučer bili aktivni i požari u Vrapčićima, Željuši i Kosoru.