U Sarajevu je priveden vozač koji je u nedjelju u Jablanici udario pješakinju i potom napustio mjesto nesreće.
Prema informacijama iz MUP-a Hercegovačko-neretvanskog kantona, incident se dogodio 29. septembra oko 14:30 sati na magistralnoj cesti M 17, u ulici Željeznička. Neidentificirani vozač je vozilom udario pješakinju S.T. (1966.) iz Jablanice, koja je zadobila teške tjelesne povrede.
Nakon nesreće, pješakinja je prevezena u Dom zdravlja Jablanica, gdje su joj pružene prve medicinske pomoći, a zatim je upućena na CUM Mostar radi daljnjeg liječenja.
Policija je, operativnim radom i uz pomoć MUP-a Kantona Sarajevo, identificirala vozača kao M.Š. (1953.) iz Sarajeva, koji je upravljao vozilom Opel Astra. On je uhvaćen u Sarajevu i prebačen u Policijsku upravu Konjic. O svemu je obaviješten nadležni tužilac, a izvršen je i uviđaj na mjestu nesreće.