DRAGAN ĐILAS

Vučić je svjestan da je ušao u posljednju fazu vlasti prije pada

Dragan đilas aleksandar vucic

Lider Stranke slobode i pravde (SSP) Dragan Đilas ocjenio je uoči početka trodnevnog skupa ispred Doma Narodne skupštine, na koji je pozvao predsjednik Srbije Aleksandar Vučić, da Srpska napredna stranka (SNS) "po Vučićevom nalogu pretvara centar Beograda u logor poslušnosti".

Ispred Doma Narodne skupštine postavljen je veliki broj šatora i mobilnih toaleta, a tokom noći je pristigao veliki broj traktora koji su parkirani ispred Pionirskog parka.

Skup bi zvanično trebalo da počne večeras u 17 sati, a za sutra u 19 sati najavljeno je obraćanje predsjednika Srbije okupljenim građanima.

„Šatori, kontrola i pritisci postali su dio strategije da se ućutkaju studenti, profesori, nezavisni mediji i svi slobodnomisleći ljudi. Vučić pokušava da ozvaniči vladavinu sistemom straha i to je jasna politička panika. Svjestan je da za svoje sumanute odluke nema narodnu podršku i da je ušao u posljednju fazu vlasti prije pada“, ocjenio je Đilas u pisanoj izjavi, a prenio SSP.

Komentarišući što je za ponedeljak najavljena sjednica Skupštine Srbije na kojoj bi ekspoze trebalo da predstavi mandatar Đuro Macut, lider SSP je ocjenio da će se „rekonstrukcija Vlade Srbije odvijati u ambijentu lažne podrške ucijenjenih ljudi, dovedenih iz svih krajeva zemlje, koji će spavati ispred Skupštine“.

„Vučić planira da izabere marionetsku Vladu sa ljekarom Đurom Macutom, dok će ispred Skupštine Srbije držati živi zid poslušnika – paravan za nedostatak podrške i strah od građana“, dodao je Đilas.


Znate više o temi ili prijavi grešku