"ŠTA JE SLJEDEĆE, MOŽDA DA NAS IZVEDU PRED STRELJAČKI VOD"

Vučinić osudio paljenje automobila Vukanovića, pozvao narod da ustane

đorđe Vucinic lista za pravdu i red foto S Pasalic ringier 2 872x610

Ponovo je zapaljeno vozilo ispred porodične kuće Nebojše Vukanovića.

Ponovo nam preostaje da se nadamo u sistem koji se od marta mjeseca ove godine pravi mrtav po pitanju prethodne paljevine koja je sa sobom, nedugo zatim, imala još tragičnije posljedice.

Poručio je ovo poslanik Liste za pravdu i red u Narodnoj skupštini Republike Srpske Đorđe Vučinić, reagujući na slučaj paljenja automobila narodnog poslanika Nebojše Vukanovića.

– Ponovo je slobodan čovjek meta mafije, a kod nas je mafija jednaka državi. To znaju i osnovci. Ponovo su se našli oni koji će riječi Milorada Dodika pretvarati u djela, koji je ponovo pozvao javno u napad na Nebojšu Vukanovića. Šta je sljedeće, možda da nas izvedu pred streljački vod? Po ovome što do sada znamo, ni za to se niko ne bi “počešao”. Tužilaštvo, ako ne rasvijetli ovo djelo za 48 sati, nije ništa drugo nego saučesnik. A znamo da već pola godine “rješava” prethodnu paljevinu vozila koja je u smrt odvela i Vukanovu pokojnu majku – kategoričan je Vučinić.

Ovaj sadržaj vam se ne prikazuje jer ste onemogućili Embed kolačiće

U međuvremenu je, nastavlja Vučinić, novih devet kamera postavljeno u gradu.

-Prošli put ni postojeće kamere, a ni radari u okolnim mjestima, sasvim slučajno, nisu bili u funkciji. Tužno je u šta se pretvorila Republika Srpska. Još tužnije je što to, očigledno, mnogima odgovara. Sve do onog momenta dok realnost ne pokuca i na njihova vrata. Puna podrška za porodicu Nebojše Vukanovića. Ćeraćemo se još! I poruka svima onima koji su zvali Vukana kad su imali i najmanju sitnicu, a bilo ih je na hiljade – ustanimo – rekao je Vučinić.


Znate više o temi ili prijavi grešku