SASTANAK S PREDSJEDNICOM EUROPSKE KOMISIJE

Vučić nakon sastanka s Ursulom von der Leyen: Srbija je ozbiljan i odgovoran partner EU

Aleksandar Vucic Ursula von der Leyen

Predsjednik Srbije, Aleksandar Vučić, održao je u subotu u Pragu sastanak s Ursulom von der Leyen, predsjednicom Europske komisije, na kojem su glavne teme bile situacija u regiji, europski put Srbije, kao i realizacija projekata u okviru europskog Plana rasta za zapadni Balkan.

Također, razgovaralo se o cjelokupnim odnosima između Srbije i Europske unije.

Vučić je nakon sastanka izrazio zadovoljstvo razgovorom putem društvenih mreža, ističući kako je imao "odličan razgovor s von der Leyen". U svojoj objavi na Instagramu, zahvalio se predsjednici Europske komisije na njenom razumijevanju i osobnom angažmanu u vezi s napretkom Srbije i cijelog zapadnog Balkana na putu približavanja Europskoj uniji. Posebno je naglasio važnost ubrzanja socijalne i ekonomske integracije kao ključnog elementa u ovom procesu.

Vučić je istakao kako je tijekom sastanka ponovio predanost Srbije reformskim procesima, naglašavajući da Srbija ozbiljno i odgovorno pristupa svojoj reformskoj agendi. Također je poručio da je Srbija pouzdan partner Europskoj uniji u svim inicijativama koje su usmjerene ka izgradnji zajedničke i prosperitetne budućnosti za sve građane.

Ova izjava dolazi u kontekstu sve intenzivnijih odnosa između Srbije i EU, gdje se Vučić trudi prikazati Srbiju kao ključnog aktera u regiji, spremnog za suradnju i implementaciju reformi koje su neophodne za daljnje približavanje Europskoj uniji.


Znate više o temi ili prijavi grešku