"Sa Svesrpskog sabora upućene su zloslutne poruke, Vučićeva politika nacionalne homogenizacije Srba neća donijeti ništa dobro" - napisao je na svom Facebook profilu lider Narodnog evropskog saveza Nermin Ogrešević.
Ogreševićev status prenosimo u cijelosti:
Sa Svesrpskog sabora upućene su zloslutne poruke, koje se tiču budućnosti regiona.
Aleksandar Vučić više ne krije da vodi politiku nacionalne homogenizacije Srba s ciljem da svi Srbi žive u jednoj državi. Vučić je jučer konačno otkrio karte i priznao da je samo nastavio tamo gdje je stao Milošević sa svojom velikosrpskom politikom, koja isključuje druge i koja je proizvela patnju, krv, žrtve, genocid. Politikom koja nije i neće donijeti ništa dobro.
Tako treba shvatiti i poruke sa jučerašnjeg Svesrpskog sabora u Beogradu.
Svaki od 49 usvojenih zaključaka treba pažljivo analizirati u narednom periodu. Čitajući ih, mnogi od nas su osjetili da će imati priliku ponovo da se bore za Bosnu i Hercegovinu. Jer, jučerašnja prijeteća dekoracija jasno nam signalizira da oni idu dalje, da nastavljaju provoditi plan stvaranja „velike Srbije“, a na račun okolnih zemalja, među kojima je nezavisna i suverena Bosna i Hercegovina" - napisao je Ogrešević te dodao:
"To je, uostalom, jasno iz usvojene Deklaracije, prema kojoj „majka Srbija“ nema niti jedan problem. Očito problem Srbije su njeni susjedi Kosovo, Bosna i Hercegovina, Crna Gora, pa i dijelom Hrvatska.
„Komandant Vučić“ će očito pokušati uskoro da ih rješava. Na svima nama je da budemo spremni, jer ratni doboši jučer su ponovo odjekivali Beogradom" - zaključio je lider NES-a.