EKSKLUZIVNO

Fudbalski savez BiH se riješio i Adidasa: Zmajeve će u buduće oblačiti isti proizvođač kao i Borac

Collage Maker 04 Mar 2023 10 30 AM 4021

Nakon nepunih devet godina saradnje Fudbalski savez BiH odlučio je razići se sa njemačkom firmom Adidas, koji je oblačio Zmajeve od proljeća 2014. godine.

"Komisija koju su sačinjavali generalni sekretar i direktori sektora u FSBiH radili su na tome i dobili smo informaciju da nam Adidas neće praviti problem i da možemo potpisati ugovor sa drugim tehničkim sponzorom", kazao je izvor iz Saveza za etto.ba.

Reprezentativne selekcije BiH u buduće će oblačiti španski proizvođač Kelme, koji je, kako su nam rekli izvori, bio najpovoljniji.

Kompaniji Kelme nije strano poslovanje u bh. fudbalu jer već nekoliko godina oblači banjalučki Borac. Zastupnik kompanije za tržište BiH je kompanija Juventa sport iz Banja Luke.

Zanimljiv je i podatak da je Kelme počeo oblačiti Borac u vrijeme kad je direktor kluba bio sadašnji prvi čovjek Fudbalskog saveza BiH Vico Zeljković.

Inače, za Adidas i Zmajeve će ljubitelje fudbala u BiH uvijek vezati lijepe uspomene s obzirom da je naša reprezentacija prve zvanične mečeve u dresovima ovog proizvođača odigrala na Svjetskom prvenstvu u Brazilu.


Znate više o temi ili prijavi grešku