Fudbaleri Zrinjskog su slavili u uzvratnoj utakmici Lige prvaka protiv armenskog Urartua nakon penala. Rezultat nakon 120 minuta je glasio 2:3 (3:3).
Zrinjski se plasirao u 2. pretkolo boljim izvođenjem jedanaesteraca, a heroj "Plemića" bio je golman Marić.
Rezultat poslije izvođenja jedanaesteraca je bio 4:3.
Zrinjski je od samog početka bio bolja ekipa, a najveća prijetnja po gol gostiju standardno je bio Nemanja Bilbija.
Najbolji napadač Premijer lige BiH zaprijetio je već u 3. minuti kada je dobro primio loptu i poslije okreta šutirao na gol gostiju. Ipak, lopta je prošla pokraj desne stative.
Samo tri minute kasnije ponovo prijeti reprezentativac BiH. Ovoga puta stativa spašava goste.
Međutim, Bilbija se vodio onom starom - treća sreća, pa je pogodio u 27. minuti za erupciju slavlja na stadionu "Pod Bijelim brijegom".
Najbolju priliku u prvom poluvremenu za armenskog prvaka je imao Nana Antvi (Antwi) u 40. minuti. Nakon centaršuta Margarjana (Margaryan), Antvi je ostao sam u petercu, ali mu je uspio to odbraniti golman Marić.