Prvi reket svijeta Novak Đoković šokantno je eliminisan u drugom kolu Mastersa u Monte Carlu.
Srbijanski teniser je nakon preokreta s 1:2 u setovima (6:4, 5:7, 4:6) poražen od Italijana Lorenza Musettija, 21. na ATP listi.
Đoković je odigrao jedan od svojih najgorih mečeva u posljednjih nekoliko godina, čemu svjedoči osam izgubljenih servisa, te 23 neiznuđene greške.
"Ne znam šta da kažem. Naravno, uvijek je gorak ukus u ustima poslije poraza. Čestitam njemu, ali ova igra je katastrofalna. Nisam raspoložen da pričam duže od toga", rekao je Đoković.
Da li će ovaj poraz za Đokovića biti odskočna daska pred nastavak sezone na šljaci?
"Nadamo se najboljem, vidjet ćemo", dodao je srbijanski teniser.