PRVI REKET SVIJETA

Đoković: Nadalovo odsustvo je šansa, možda imamo novu "veliku trojku"

Nole
Foto © Twitter

Najbolji teniser svijeta Novak Đoković s optimizmom gleda ka početku turnira u Monte Carlu.

"Dosad sam već navikao da ne igram u SAD. Tako je - kako je, trenirao sam više na šljaci, što je naravno pozitivno pred ovaj dio sezone. Nisam imao mnogo uspjeha u Monte Carlu u posljednje tri sezone, nadam se da ću ove imati više i da ću graditi formu kako se bliži Roland Garros", počeo je Đoković.

Đoković se dotakao i odsustva Rafaela Nadala.

"To je gubitak za turnir i generalno za tenis, jer je on ubjedljivo najbolji teniser na šljaci u historiji. Znamo koliko je puta osvajao Monaco i sve druge turnire. S druge strane, mislim da je to prilika za sve nas druge – kada on nije tu, da pokušamo da osvojimo titulu", rekao je Đoković, dvostruki šampion u Monte Carlu, 2013. i 2015. godine.

U Kneževini neće biti ni Carlosa Alcaaraza, ali hoće – i to u Novakovoj polovini žrijeba – Jannika Sinnera i Holgera Runea.

"Alcaraz je godinu i po dana jedan od najboljih igrača na svijetu na bilo kojoj podlozi. Dokazao je to tako što je osvojio slam titulu na betonu, a vjerovatno je većina mislila da će se to desiti na šljaci. To ilustruje koliko je kompletan teniser. Ima izvanredan mentalitet, borbeni duh, uvijek pritiska, oduzima vrijeme protivniku i prilagođava se dobro taktički svakom rivalu", rekao je Đoković i dodao:

"Osvježavajuće je imati još jedno novo rivalstvo o kojem će ljudi govoriti – njegovo sa Sinnerom. Vidjeli smo neke uzbudljive, nevjerovatne mečeve između njih dvojice, uključujući onaj u Miamiju. Njih dvojica, zajedno s Runeom, bit će lideri iz nove generacije. Možda su oni sljedeća 'velika trojka'".

Đoković je slobodan u prvom kolu, a u drugom igra s boljim iz duela Ivan Gakhov – Mackenzie McDonald.


Znate više o temi ili prijavi grešku