Nogometni savez Bosne i Hercegovine odlučio je ne udovoljiti molbi FK Željezničar da sudija Antoni Bandić iz Gruda ne bude dio sudijske ekipe na predstojećem duelu protiv Zrinjskog na Grbavici.
Komitet za sudije i suđenje NS BiH delegirao je Bandića na mjesto glavnog VAR sudije za utakmicu, uprkos ranijim apelima Željezničara. Klub s Grbavice je ranije uputio saopćenje u kojem je naveo da Bandić izaziva nezadovoljstvo kod navijača, što može povećati tenzije i ugroziti sportsku atmosferu na stadionu.
Plavi su posebno istakli da je Bandić bio suspendovan tokom cijele sezone 2017/18 zbog kontroverzne odluke u Bijeljini, koja je direktno utjecala na gubitak titule Željezničara i nagradila Zrinjski. U molbi NS BiH, Željezničar je apelovao da se ovim potezom zaštiti integritet takmičenja i olakša sigurnosna situacija pred meč.
Iako molba kluba nije uslišena, potvrđeno je da će Bandić raditi u VAR sobi zajedno s Draženom Marićem iz Bijeljine, dok će glavni sudija na terenu biti Haris Halkić iz Sanskog Mosta. Asistirat će mu Mostarci Amer Macić i Davor Beljo.
Očekuje se da duel Željezničara i Zrinjskog privuče veliku pažnju javnosti i navijača, a stav kluba s Grbavice jasno pokazuje da sumnje u objektivnost sudijskih odluka i dalje izazivaju kontroverze u bh. nogometu.