EMOTIVNI SUSRET U SEATTLEU

Amar Dedić klanjao džumu u bosanskoj džamiji, navijači ga dočekali ovacijama

Amar Dedic dzuma U SEATTLEU

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Amar Dedić iskoristio je dodatne dane boravka u Seattleu kako bi, osim oporavka od povrede, proveo vrijeme i s bh. zajednicom u ovom američkom gradu.

Desni bek Zmajeva propustio je posljednju utakmicu grupne faze Svjetskog prvenstva protiv Katara zbog povrede kvadricepsa, pa je ostao u Seattleu kako bi nastavio rehabilitaciju i što spremniji dočekao nastavak turnira.

Tokom boravka posjetio je jednu od bosanskih džamija u Seattleu, gdje je obavio džuma-namaz. Njegov dolazak izazvao je veliko oduševljenje među članovima bosanskohercegovačke zajednice i navijačima reprezentacije.

Po završetku molitve ispred džamije okupio se veliki broj navijača koji su željeli upoznati jednog od ljubimaca publike. Dedić je strpljivo izdvojio vrijeme za fotografisanje, dijeljenje autograma i razgovor sa svima koji su došli da ga pozdrave, zahvalivši im na podršci koju pružaju reprezentaciji tokom Svjetskog prvenstva.

Pred reprezentacijom Bosne i Hercegovine sada je najveći izazov dosadašnjeg dijela turnira. Izabranici Sergeja Barbareza u osmini finala igraju protiv domaćina Sjedinjenih Američkih Država.

Susret je na programu u Santa Clari, u noći između 1. i 2. jula, s početkom u 2 sata po srednjoevropskom vremenu, a očekuje se veliki broj bh. navijača na tribinama koji će pružiti podršku Zmajevima u borbi za plasman među osam najboljih selekcija svijeta.


Znate više o temi ili prijavi grešku