Granična policija Bosne i Hercegovine saopćila je da je Ambasada Mađarske 24. februara obavijestila nadležne institucije o dolasku 78 pripadnika Ministarstva unutrašnjih poslova Mađarske u BiH.
Prema informacijama Granične policije, njihovo prisustvo dio je saradnje s Ministarstvom unutrašnjih poslova Republike Srpske te učestvuju u antiterorističkim vježbama koje se održavaju u Centru za obuku MUP-a RS od 24. februara do 9. marta 2025. godine.
U BiH je do sada ušlo 40 mađarskih policajaca, koji su prešli državnu granicu na više prijelaza pod nadležnošću Terenskog ureda Sjeveroistok Bijeljina, dok se preostali očekuju u narednim danima. Svi su ušli u zemlju u civilnoj odjeći, bez uniforme i oružja, koristeći civilna vozila.
Granična policija BiH naglašava da je njihov ulazak bio u skladu sa svim zakonskim procedurama i da im nisu bila potrebna posebna odobrenja za prelazak granice.