Američka pjevačica Brandy Norwood iznenadila je publiku u Chicagu kada je tokom zajedničkog nastupa s Monicom iznenada napustila scenu, ostavivši kolegicu da sama završi koncert. Publika je ostala zbunjena, a njihov zajednički hit iz 1998. godine, po kojem turneja i nosi naziv "The Boy Is Mine" nije izveden.
Dan kasnije, Brandy se oglasila zvaničnom izjavom, u kojoj je navela da je do prekida nastupa došlo zbog dehidracije i osjećaja slabosti nakon višesedmičnih iscrpnih proba za turneju. Fanovima se zahvalila na podršci i uputila iskreno izvinjenje.
"Mojim dragim obožavateljima u Chicagu, hvala vam svima na preplavljujućoj ljubavi, podršci i što je najvažnije vašim molitvama”, poručila je pjevačica.
"Iskreno se izvinjavam zbog naglog prekida sinoćnjeg nastupa u Chicagu. Nakon sedmica neprestanih proba, sinoć sam iskusila dehidraciju i osjećaj nesvjestice, a svi uključeni složili su se da je davanje prioriteta mom blagostanju od najveće važnosti", kazala je.
Brandy je istakla da je, uprkos slabosti, pokušala izvesti nastup, ali su tehničke poteškoće i priroda koncerta onemogućile potpunu izvedbu. "pak sam donijela odluku da se pokušam vratiti i dati sve od sebe, iako se nisam osjećala dobro. S obzirom na to da je trebalo napraviti neke prilagodbe i da je nastup bio vrlo tehnički, nažalost, bilo je nemoguće u potpunosti se zvučno povezati s produkcijom. Zaista cijenim svačije najbolje napore", dodala je.
Posebnu zahvalnost uputila je Monici, koja je nastup dovela do kraja: "Duboko sam zahvalna svojoj sestri, Monici, što je tako graciozno i profesionalno preuzela ulogu, te cijeloj ekipi na njihovoj stalnoj brizi i podršci".
Nakon što je sišla sa scene, Brandy je potražila ljekarsku pomoć.
"Iz arene sam otišla posjetiti doktora i poduzela sam odgovarajuće mjere opreza kako bih se oporavila. Vaše razumijevanje, strpljenje i nepokolebljiva vjera znače mi sve na svijetu", objasnila je.
Najavila je i da planira nastaviti turneju već naredne večeri u Indianapolisu.
Fanovi su ogorčeni zbog naglog odlaska Brandy s pozornice tokom koncerta u Chicagu. Mnogi su putem društvenih mreža izrazili nezadovoljstvo zbog prekida nastupa. "Slušajte, nije me briga koji je bio razlog. Rano sam uočio tehnološke probleme i zanemario ih", "Veoma bezobrazno", "Hiljade ljudi je platilo za prokleto dobar šou. Saberi se", "Ovo je doslovno bilo posljednje što smo vidjeli Brandy u Chicagu", bili su neki od komentara.
Inače, situacija je izazvala konfuziju među fanovima jer je Brandy već na početku nastupa stala i rekla: "Dajte mi sekundu, moram dobiti svoj", nakon čega se povukla iza bine i nije se vratila.
Turneja The Boy Is Mine Tour započela je u četvrtak u Cincinnatiju, a na otvaranju su, pored Brandy i Monice, nastupile i Kelly Rowland te Muni Long.