Argentina je američkim vlastima poslala popis od 35.000 osoba kojima bi trebao biti zabranjen ulazak na stadione za vrijeme Svjetskog prvenstva dok njihova reprezentacija igra u SAD-u.
Među njima je i 13.000 očeva koji ne plaćaju alimentaciju.
Argentinska ministrica nacionalne sigurnosti Alejandra Monteoliva bazu je podataka proslijedila američkom Ministarstvu domovinske sigurnosti, FBI-ju i grupi međunarodnih agencija uoči utakmica argentinske reprezentacije, piše New York Post.
"Onima koji ne plaćaju alimentaciju ulazak na stadione više neće biti dopušten", izjavila je Monteoliva.
"Ako ne ispunjavate svoje obaveze, ostajete izvan stadiona."
Podsjećamo, Argentina će u nokaut fazi igrati 4. jula protiv Zelenortskih Ostrva.