Željezničar je danas poražen u Čitluku od ekipe Zrinjskog (2:0) u susretu 26. kola m:tel Premijer lige BiH, a nakon meča novi šef struke Nermin Bašić nije mogao biti zadovoljan.
"Želim prvo da čestitam Zrinjskom na sasvim zasluženoj pobjedi. Dominirali su u prvom poluvremenu. U drugom poluvremenu nisu imali dominaciju, ali više prilika su stvorili. Naša ekipa u toj presing zoni nije uspjela odgovoriti adektvano. Jako puno smo griješili u pas igri, tim osnovnim dodavanjima, vidi se pritisak, taj neki teret i pritisak koji se nakupio tokom polusezone.
U drugom poluvremenu smo osvježili ekipu, dobila je na lepršavosti. Imali smo posjed bez nekih ozbiljnih šansi", kazao je Bašić te dodao:
"Imamo jako puno posla u jako malo vremena. Ali, šta je, tu je. Ja sam pozitivan Idem u svlačionicu pozdraviti momke, idemo mi dalje. Imamo u srijedu jako bitnu utakmicu, moramo skupiti glave. Odradit ćemo jako dobru analizu, što je potrebno ovoj ekipi. Ima nekih stvari koje su nedopustive, to možemo i moramo brzo riješiti".
Željezničar ima i problem ho-ruk igre, ističe na kraju novi trener Plavih.
"Jako malo taktike sam pokušao, jer nema osnovne taktike. Ova ekipa je navikla da igra ho-ruk i ja to ne volim. Želio sam da vidim neke igrače, tako da smo pokušali dosta stvari. Ovo je daleko, daleko od onoga što mi možemo i trebamo", zaključio je Bašić.