Bh. sudija Antoni Bandić sinoć je sudio utakmicu drugog kola Konferencijske lige između Hackena i Raya Vallecana, a imao je pune ruke posla u susretu koji je okončan rezultatom 2:2.
Sami tok utakmice nije slutio ni na kakvu dramu budući da su domaći vodili 2:1 sve do pred kraj utakmice, a Bandić je držao susret pod kontrolom podijelivši četiri žuta kartona, po dva na obje strane.
A onda je nastao potpuni haos u sudijskoj nadoknadi utakmice. Prvo je Rayo tražio penal u 90. minuti, ali je Bandić nakon VAR pregleda pokazao da nije bilo elemenata za najstrožiju kaznu.
Igralo se potom žestoko zbog čega je u razmaku četiri minute pokazao tri žuta kartona, a u devetoj minuti sudijske nadoknade ponovo su gosti tražili penal pa je opet Bandić odlučio provjeriti svoju odluku koristeći VAR tehnologiju. Nakon dvije minute Bandić je pokazao na bijelu tačku, a u haosu koji je nastao dodijelio je još tri žuta kartona. Odluka bh. sudije izazvala je i veliko negodovanje domaće publike koja je izviždala odluku te vrijeđala našeg arbitra.
Ratiu je u 13. minuti sudijske nadoknade iz penala pogodio za konačnih 2:2, a Bandić je stigao dati i crveni karton za gostujućeg igrača Chavarriju.