Samir Šarić, član Predsjedništva Taekwondo saveza Bosne i Hercegovine i predsjednik entitetskog saveza Federacije BiH, danas je održao značajan radni sastanak s Eidom Almuraikhijem, predsjednikom Taekwondo saveza Katara.
Sastanak je održan u prostorijama Turističke zajednice Kantona Sarajevo, u blizini sarajevskog aerodroma, zbog promjene rasporeda letova. Upravo zahvaljujući pomoći ove institucije omogućeno je da se uprkos neplaniranim okolnostima realizira susret koji bi mogao donijeti važne koristi za obje zemlje.
Kako je istaknuo Šarić, glavna tema sastanka bila je buduća saradnja dva nacionalna saveza, s posebnim fokusom na projekte koji se trenutno razvijaju u BiH. “Predstavili smo projekt Nacionalnog trening-centra koji se gradi u Sarajevu i izrazili spremnost da ga u budućnosti otvorimo za pripreme, kampove i seminare, uključujući i gostujuće sportiste iz Katara”, rekao je.
Zahvalio je i Harisu Fazlagiću i timu Turističke zajednice Kantona Sarajevo na brzoj i efikasnoj podršci u realizaciji sastanka.
S druge strane, Eid Almuraikhi izrazio je zadovoljstvo gostoprimstvom, kao i interes za uspostavljanje bližih odnosa s bh. savezom. Potvrdio je da će Taekwondo savez Katara razmotriti prijedloge o saradnji i već sada je bh. sportistima upućen poziv za nastup na G1 turniru u Kataru, koji će se održati u oktobru ove godine.
Ovaj susret dolazi kao nastavak međunarodnih aktivnosti koje Šarić vodi u cilju povezivanja bh. taekwondoa s vodećim svjetskim savezima. Sličan sastanak ranije je održan i s predsjednikom Taekwondo saveza Ujedinjenih Arapskih Emirata.
Zaključeno je da sport, osim takmičarskog segmenta, može biti i snažan most za povezivanje naroda, promociju turizma i širenje prijateljstva između država.