Bijeljinska organizacija Crvenog krsta domaćin je današnjeg takmičenja u pružanju prve pomoći na kojem će se nadmetati 12 ekipa iz Bosne i Hercegovine.
Generalni sekretar Crvenog krsta u Bijeljini Aleksandar Savić rekao je da će u takmičenju učestvovati kategorije podmladak, učenici osnovnih škola i omladina, srednjoškolci, iz Banjaluke, Istočne Ilidže, Sarajeva, Kiseljaka, Orašja i Bijeljine.
Prema njegovim riječima, to su 72 takmičara, a u događaju je 240 učesnika, uključujući 35 sudija, od kojih je 12 ljekara, 30 glumaca i 12 šminkera, te 45 volontera u organizaciji takmičenja.
Savić je istakao da očekuju i goste iz Turske, a riječ je o stručnjacima za prvu pomoć, kao i predstavnike Švajcarskog crvenog krsta.
Takmičenje će se odvijati na 12 poligona raspoređenih širom centra grada, gdje će takmičari pokazati svoje vještine i znanje u pružanju prve pomoći.