U Banjoj Luci održana je stranačka konvencija SNSD-a, na kojoj je predsjednik stranke Milorad Dodik ozvaničio početak izborne kampanje.
Na događaju, koji se održao na tvrđavi Kastel, Dodik je izrazio uvjerenje da će SNSD osvojiti najveće povjerenje građana.
Dodik je istakao važnost kako velikih, tako i malih pobjeda, te naglasio cilj stranke da pobijedi u svim gradovima i da osvoji 70% opština. “Naš cilj je da svi naši kandidati pobijede i da zajedno sa Vladom Republike Srpske radimo na jačanju Republike Srpske,” rekao je Dodik.
Predsjednik SNSD-a također je naglasio tradicionalne vrijednosti stranke i istakao da SNSD ne promoviše liberalne ideje. “Znamo ko su majka i otac. Spremni smo da platimo cijenu svojih stavova,” dodao je Dodik.
Konvenciji su prisustvovali i gosti iz inostranstva, uključujući poslanike iz Bugarske i Rumunije, predstavnike Komunističke partije Kine i Pokreta socijalista. Događaj je završen spektakularnim vatrometom.