POLITUKA DODIK

Dodik: RS antifašistička država; Bursać odgovorio fotografijom grobnice

Dodik
Foto © Agencije
Foto grobnica
Foto © Dragan Bursać/twitter

Predsjednik RS Milorad Dodik na obratio se danas na obilježavanju Dana pobjede nad fašizmom u Banjaluci. - Ovaj dan pripada svima koji su stradali u četiri godine rata koji je nametnuo fašizam. Borba je bila časna, mnogi su dali živote jer su smatrali da je to časno - rekao je Dodik.

Istakao je da je narodno oslobodilačka vojska nesumnjivo bila antifašistička, ali i da su Srbi imali i otadžbinski pokret (četnički).

  • Narodno oslobodilačku borbu su u okviru partizanske i otadžbinske vojske dominantno proveli Srbi, nisu nužno bili vezani za ideologiju ali jesu za slobodu svog naroda. Istovremeno sa borbom krenula je 1928. godine i satanizacija srpskog naroda. Republila Srpska je antifašistički projekat! - rekao je Dodik.

Poručio je da je Republila Srpska antifašistička država i da će to ostati po svom obilježju te da mora da se afirmiše ideja o nacionalnoj državi Srba.

  • Moramo se okupiti oko ideje Republike Srpske kao samostalne države ako nastave da nam oduzimaju ustavnu poziciju - poručio je Dodik.

Odgovorio mu je Dragan Bursać na svom Twitter nalogu kojeg možete vidjeti ispod.


Znate više o temi ili prijavi grešku