Gradonačelnik Banje Luke Draško Stanivuković posljednjim izjavama u medijima potvrđuje da se približio vlastima Republike Srpske kojima rukovodi Milorad Dodik, predsjednik RS.
Tako je Stanivuković gostujući u Jutarnjem programu RTRS-a zdušno hvalio rad Vlade Republike Srpske time pokazujući potpuno drugačiji odnos gradonačelnika Banje Luke i entitetskih vlasti, što ranije nikako nije bio slučaj.
Stanivuković je gostujući na javnom servisu Republike Srpske između ostalog rekao da se uz podršku Vlade Republike Srpske grade brojni objekti i ulaže u mnoge projekte, na šta je on izuzetno ponosan. Gradonačelnik Banjaluke je istakao, da će pedeset godina od izgradnje Dvorane Borik, početi izgradnja nove dvorane na Laušu, koja će biti skoro duplo veća.
"Uz podrške Vlade RS-a gradimo most u Česmi, vjerujemo da će biti gotov do kraja godine. Očekujemo i projekat mosta u Docu. Radi se i zaobilaznica od Barlovaca, Kuljana, a od Istočnog i Zapadnog tranzita dobit ćemo avenije. Tu je svakako Vidikovac, kuća Milanović, te gradnja mnogih drugih objekata" istakao je Stanivuković.
Prokomentarisao je i izgradnju teniskog terena povodom ATP tutnira "Srpska open", rekavši da se nada da neće doći do kašnjenja u završetku radova.
"Postoji mogućnost da zakasnimo sa završetkom radova, ali to se neće desiti. Sve će biti u datom trenutku, svi izvodi radova su pokriveni propisima. Poštujemo vlast. Ponosan sam na sve projekte koji se rade" zaključio je Stanivuković.