Nova epizoda srbijanskog izdanja popularnog kviza "Najslabija karika", koju vodi glumac Nikola Kojo, izazvala je brojne reakcije javnosti nakon sramotnog poteza dvojice takmičara.
Naime, u pretposljednjem krugu kviza, preostala trojica takmičara trebali su izglasati jednog koji napušta takmičenje, odnosno najslabiju kariku, a pomenuti dvojac Miljan i Jugoslav odlučili su "taktičkim" potezom izbaciti Vladimira, čovjeka koji je do tog trenutka imao 22 tačna i nijedan netačan odgovor.
Taj nečasan čin, koji je u startu osudio i Kojo, istakavši kako ga je sramota, naišao je i na oštru osudu gledatelja i ljubitelja popularnog kviza.
"Jugoslav i Miljan, klasičan primjer naše sramne današnjice! Najteže je biti čovjek! Nadam se da ćete osjetiti bar malo srama dok ovo budete gledali!", jedan je od brojnih komentara.
Tužnije od svega je to što su izbacili 59-godišnjeg građevinskog radnika bez stalnog zaposlenja, koji je s osvojenim novcem u kvizu planirao posjetiti Egipat i ispuniti svoju životnu želju.
Iako je nasuprot sebe imao "visokokvalifikovane" profile takmičara, Vladimir im je očitao lekciju u znanju, ali nije mogao pretpostaviti da će naići na tako okrutnu zavjeru.
Iako prema propozicijama takmičenja Miljan i Jugoslav nisu prekršili pravila, pali su na testu ljudskosti, poštenja, viteštva i još mnogo čega.
Preciznije rečeno, Miljan i Jugoslav su slika i prilika današnjeg društva u kojem živimo.
Razočarani gledatelji odmah su izrazili apel da se Vladimiru na neki način omogući put u Egipat ili pruži nova prilika u kvizu ako on to želi.
Jugoslav je u posljednjoj rundi pobijedio Miljana i otišao kući sa 187.000 dinara.