Turci zakazali četvrtfinale s Nizozemcima

Hrabri Turci iznenadili Austrijance i prošli u četvrtfinale

Austrija - Turska euro 2024 uefa

Nogometna reprezentacija Turske je ostvarila plasman u četvrtfinale Evropskog prvenstva u Njemačkoj i to pobijedivši Austriju rezultatom 2:1.

Turska je fantastično otvorila meč i povela već u prvoj minuti utakmice. Arda Guler je izveo korner, a nakon karambola u kaznenom prostoru Austrije, Merih Demiral je pogodio mrežu golmana Austrije.

Četiri minute kasnije mogli su Austrijanci izjednačiti i to ponovo preko Meriha Demirala koji je zamalo pogodio svoju mrežu, no lopta je otišla u korner te je ostalo 1:0 za Tursku što je bio rezultat s kojim se otišlo na odmor.

U 51. minuti susreta Arnautović je propustio veliku šansu, našao se oči u oči sa Gunokom, ali je turski golman zaustavio njegov udarac. Osam minuta kasnije Turci su udvostručili prednost na stadionu u Leipzigu, a postigli su gol na gotovo preslikan način kao i prvu put. Guler je centrirao, a Demiral je postigao drugi pogodak na meču i udvostručio prednost selekcije Vincenza Montelle.

Mnogi su mislili da je posao završen, no tako nisu mislili Austrijanci koji su u 66. minuti smanjili prednost Turske. Nakon ubacivanja Sabitzera, Posch je spustio loptu za Gregoritscha, a rezervista Austrije je pogodio mrežu Gunoka i smanjio prednost Turske. Do kraja je Turska bila pod silovitim pritiskom, ali se uspjela odbraniti te plasirati u četvrtfinale gdje ih čeka Nizozemska koja je danas pobijedila Rumuniju rezultatom 3:0. Rezultat i strijelci:

Austrija - Turska 1:2 (Gregoritsch 66' / Demiral 1', 59')