Iskusni stručnjak Slavko Petrović napokon je dobio odobrenje da preuzme upravljanje ekipom Tuzla Cityja s klupe, što je čekao gotovo četiri mjeseca otkako je preuzeo tim početkom januara ove godine.
Nogometni savez BiH je putem svog sistema Comet potvrdio da je Petrovićeva registracija uspješno okončana prije dva dana, to jest 25. marta.
Sada 65-godišnji trener iz Beograda ima puno pravo da vodi ekipu s klupe, a njegov debi će biti u nadolazećoj utakmici protiv Sarajeva.
Tuzla City će ugostiti Sarajevo u petak od 16 sati na stadionu Tušanj.
U prethodnim utakmicama Petrović je bio prisiljen pratiti događaje s tribina i usmeno prenositi upute svojim pomoćnicima, koji su ih zatim prenosili igračima na terenu.
U tim utakmicama, ekipu je vodio Petrovićev pomoćnik Adnan Osmanhodžić, a trenutno je Tuzla City deveti na tabeli sa 23 osvojena boda, isto koliko i Željezničar i Igman koji se nalaze iza.
Petrović je ranije u šampionatu BiH vodio ekipe Željezničara, Olimpika, Slobode i Radnika.